Co vás nakopne, když únavou ani nevidíte

Jestli se vám stává, že se ráno probudíte a cítíte se jako po flámu, přitom jste nevytáhli paty z baráku, tak jste na tom podobně jako já. Našla jsem ale něco, co mi spolehlivě dodá nejen energii, ale i dobrou náladu.

Jsou rána, kdy nepomůže ani černá káva. Klidně vypiju i dvě najednou, ale pořád klimbám. Už dopoledne se modlím, ať je večer a přede mnou se rýsuje vidina toho, jak se zavrtám do teplé a měkké postele. Než ale hodinové ručičky dojdou k bodu, kdy si to můžu dovolit, musím přetrpět den. Dřív jsem tyhle stavy mívala po prohýřených nocích. Teď mi stačí, že se mi místo sladkých snů honí pořád něco hlavou a mozek jede na plné obrátky. Zaobírá se všemi možnými i nemožnými úkoly, které se ode mne očekávají, a já tuším, že je nejsem schopná (ani ochotná) splnit. Když se konečně propadnu do dřímoty, tak do ložnice přiskáče syn, přitulí se ke mně (což je úžasný pocit) a pořád sebou mele (takže se zas nevyspím). A to nemluvím o nocích, kdy muž odejde na jedno a přijde s hladovou opičkou na krku, pro kterou hledá v lednici něco k snědku. Hrabe tam tak vehementně, jakoby chtěl nakrmit tlupu goril a vydává neartikulované zvuky, aby se s nimi dorozuměl.. (doufám, že si to nepřečte..J)

Nabít se energií jsem zkoušela všelijak. Vypila jsem hektolitry kávy a energetických drinků, zhltala tuny čokolády, polykala tablety guarany, ale žádný zázrak se nekonal. Pořád jsem se cítila jako přejetá parním válcem. Rady, že po ránu je nejlepší studená sprcha, jsem hned zavrhla. Na to jednoduše nemám odvahu. Když už jsem myslela, že zbytek života prožiju jako malátná mátoha, poznala jsem zelený zázrak Matcha. Nikdy jsem zelenému čaji neholdovala. Hořká chuť a nelibá vůně. Ale pak jsem pochopila, že jsem vždycky ochutnávala jenom sáčky zalité horkou vodou, což je víceméně k ničemu. Čaj Matcha je ale zcela jiný kalibr.

Matcha

Od té doby, co ho piju, tak jedu jako motorová myš! Ale to není zdaleka všechno. Když ho pravidelně popíjíte, tak vám ručička váhy jen tak nahoru nevyběhne, protože spaluje i tuky.

Od okamžiku, co jsem vypila první šálek, na něj nedám dopustit. A noční nájezdy na lednici tlupou goril přežívám s úsměvem od ucha k uchu.

Co jsem si o čaji Matcha přečetla:

Jedna porce čaje Matcha vydá za deset šálků obyčejného zeleného čaje. Dvě porce denně zajistí dostatečný přísun antioxidantů. Matcha podporuje schopnost těla spalovat jídlo až 4x rychleji. Pomáhá snížit cholesterol a cukr v krvi. Uklidňuje mysl a zvyšuje soustředění.

– spaluje kalorie bez negativních vedlejších účinků, jako je zrychlený srdeční tep a vysoký krevní tlak.

– detoxikuje tělo

– posiluje imunitní systém (jeden šálek zeleného čaje Matcha poskytne dostatečné množství živin,  jako jsou draslík, vitamíny A a C, železo, bílkoviny a vápník)

– snižuje hladinu cholesterolu

– navozuje pocit klidu a uvolnění bez pocitu ospalosti

– posiluje paměť a koncentraci

 

Autor: Simona Votyová

_MG_0488a