Maturiťák, když máte babku pankáče


Maturantka chce vypadat skvěle. Jenže matka maturantky chce vypadat taky skvěle. Ale skvěle chce vypadat i babička maturantky a teta maturantky. A samozřejmě nová přítelkyně dědy maturantky. Zvlášť, když tam bude jeho bývalá žena čili babička maturantky. Máma maturantky tam s novým mužem nebude, protože přijde táta maturantky, ale nový muž babičky maturantky dorazí a chce všechny hlavně pobavit. Taky tam bude bývalá tchýně matky maturantky a pohlední bratranci maturantky, jeden z nich s přítelkyní a ta chce pochopitelně vypadat taky skvěle, když se má ukázat před rodinou, kterou ještě neviděla.

Přijde vám to celé nějak zamotané? No ano. Ale u nás to tak fakt je. Myslíte si, že s takovou skvadrou lidí mohl proběhnout maturiťák tak skvěle, jak jsme všichni vypadali? Nemohl.

Na maturiťák mojí Sabinky do Lucerny jsem jela z Plzně, kde jsme měli dvoják s Čiperky. S Alicí – Sabinky tetou a mojí kamarádkou. Když jsme Sábu uviděly, tak jsme se rozbulely. Nejdřív Alice a pak já.
Protože byla krásná.
Protože byla dospělá.
Samozřejmě, že je dospělá už dokonce rok, ale teď to bylo nějak víc vidět. Hlavou se mi promítl celý život s ní a už jsem měla pod očima černé šmouhy od šminek a utírala jsem si nudli do ubrusu. Nikdy nemám kapesník.

Krásná byla nejen maturantka, ale krásné bylo i to, že se sešla skoro celá naše familie, přestože vztahy v ní jsou poněkud zapeklité. Já byla ze všeho na měkko a moje máma brzy na šrot. Po třech hodinách a třech lahvích vína jí přestaly sloužit nohy a jazyk. Její muž znaven bujarým veselím si zase ustlal pod stolem. Když se už několikátá spolužačka ptala Sáby, jestli ta paní, co visí na zábradlí a huláká, je fakt její babička, došlo mi, že ji musím dostat domů dřív než bude na Nově reportér s očima navrch hlavy hlásit do světa tuhle zprávu: Maturitní ples se změnil v krvavý masakr, když podnapilá důchodkyně přepadla přes balkon a její bezvládné tělo leželo v tratolišti krve.

Představte si, že procházíte uličkou hanby na vysokých podpatcích, v dlouhých rudých šatech, ze kterých vám lezou prsa a táhnete osobu, která sotva leze, váží víc než vy a vzpouzí se, že nikam nejde… Ale neprobudíte se zpocení v posteli kvůli noční můře, protože se vám to nezdá. Je to totiž pravda a máma se asi rozhodla, že vám to za tu vaši zpropadenou pubertu teď pěkně nandá..

Když se nám s Alicí podařilo několika chvaty maminku zpacifikovat, byl na řadě její muž. Jenže z huhlání v mobilu jsme vyrozuměly, že sedí v tramvaji číslo šest a jede domů. Musím podotknout, že bydlí na vesnici za Prahou, kam samozřejmě nejezdí vůbec nic. Popadly jsme aspoň mámu, která nadávala, že chodí jak kachna, protože má blbý boty a pak mi pořád dokola vyprávěla, že mě porodila a hrozně ji to bolelo. Což byla informace opravdu k nezaplacení. Po půl hodině cesty jsme ji nacpaly do auta a jely hledat jejího muže po Praze. Našly jsme ho na nádraží v přátelském kruhu mezi bezdomovci. Dostat ho do vozu byl nadlidský výkon, zvlášť, když se k němu přidružila paní s krabicovým vínem a troubilo na mě několik aut, ať už konečně jedu do… víte kam… Ale podařilo se, i když rozsedl autosedačku. Páreček jsme vyklopily doma, kde zjistili, že nemají klíče, což je děsně pobavilo. Znáte někoho, kdo si schovává klíče od baráku do auta? Ne? Já jo… Takže jsme ještě jeli na výlet do Klánovic..

Do postele jsem se dostala ve čtyři ráno a musela jsem vstávat v sedm. Cítila jsem se jako kdybych prokalila celou noc.. Litovala jsem jediného – že jsem to fakt neudělala.

Pokud máte s dětmi někdy nervy, věřte, že jim to můžete vrátit i na stará kolena ..:))

PS: Tak ještě aby mi holka udělala maturitu, že jo..

PPS: Já a šaty – koupila jsem je na vintedu (to je internetový sekáč) za pět minut a za pár stovek. Úplně mi neseděly, tak jsem si do výstřihu připevnila gumičku s kytičkou a bylo to.
Já a boty – koupila jsem je před několika lety v Drážďanech a jsou to jediné lodičky, které mám.
Já a líčení – malovala jsem se v autě při cestě z Plzně.
Já a účes – prostě jsem si umyla hlavu.

PPPS: Já vím, že byste moc chtěli vidět fotku podnapilé babky a já ji dokonce mám :)) Jenže když mě nezabije za tenhle článek, tak za tu fotku by mě zabila určitě..:))

Autor: Simona Votyová