Ulítané ženské dělají kalendář Ulítaná

Být ženskou to znamená každodenní frmol. Ráno chvátá do školky, rozváží děti do školy nebo zírá do tváře nevyspalému puberťákovi, který zaspal a chce hodit aspoň na druhou hodinu. Jo a taky by se šiklo, kdyby dostal nějakou sváču a kapesné.

V práci uzávěrka, inventura, porada, schůzka s klientem, pohovor u nadřízeného. Do toho deset telefonátů od dcery, že zapomněla taneční dres a musí ho nutně mít. Je to otázka života a smrti. Manžel píše smsku s dotazem, kde má tu modrou košili. Šéf se ptá, jestli počítá s tím, že dnes zůstává déle. Paní učitelka ze školky volá, že syn má vši.
A pak další rozvoz. Dětí z družin a na kroužky. Mezitím rychle na nákup. Šup, šup, doma čeká další šichta. Myčka, pračka, úkoly, večeře. Studenou nikdo jíst přeci nebude.. Jo a dcera drží vlastně dietu, takže ještě udělat salát.
Večer místo sexy hrátek žehlení prádla a rychle na kutě načerpat síly na další den. Bude se totiž lovit mamut.. A pak ještě porcovat a vařit.
Ke všemu zrcadlo říká, že už to dávno není takové, jak to bývalo. Vrásky kolem očí a celulitida na stehnech. Tak tohle je normální ženská. Není to žádná modelka z časopisu. Ani super žena. Však to nejspíš znáte…

A jestli ne, tak se máte. A nebo možná ani nemáte.. Já ulítaná jsem a moje kamarádky taky. Třeba novinářka Andrea Ježková a fotografka Jana Hozová.  A tak jsme daly naše blonďaté hlavy dohromady a řekly si, že když se s tím nedá zas tak moc bojovat, (protože válet se týden ve wellnessu je sice fajn pomyšlení, ale jaksi ne zcela reálné) tak se ulítáme ještě víc.

Vymyslely jsme kalendář Ulítaná, na kterém budou samé ulítané ženské opravdu létat. A aby to nebylo jen tak pro nic za nic, výtěžek půjde na dobrou věc. Resp. ho dáme jedné ulítané mamince Nadje Prin, jejíž jedenáctiletý syn bojuje s leukémií a to už podruhé. Poprvé ji měl ve třech letech. Víte kolik dá stát měsíčně takové mamince, která musí denně pobývat se synem v nemocnici a nemůže pracovat, navrch nemá skoro nikoho, kdo by jí pomohl? Zhruba tolik, za kolik si koupíte jedny parádní boty na zimu..

Takže abych se vrátila k ulítanosti. Nejdřív náš nápad vypadal jednoduše, ale pak začal šrumec. Všechno zrealizovat stojí poměrně dost času a úsilí. Takže si teď plácáme po zádech, že jsme to nakonec zvládly.

A mimo jiné jsme se u toho i pobavily. Víte, jak se fotí levitující fotky? Zhruba tak, že visíte někde na žebříku nebo se válíte po stole v nadpřirozené pozici, ve které vás bolí všechny svaly a to i ty, o kterých jste nevěděly, že je máte. A naše šikovná grafička Petra Málková si s tím pak vyhraje. U focení nesmí chybět samozřejmě stylista, ten náš se jmenuje Martin Gruntorád a dohlížel na to, abychom vypadaly trochu k světu. Maskérky – Rini Leman a Adéla Vopavová se snažily o totéž. A myslím, že se jim to povedlo.

Ve štychu nás nenechala ani Adéla Gondíková, která je tak ulítaná, že naši nabídku být patronkou kalendáře prostě nemohla odmítnout.

A co víc dodat? Jestli vás to zaujalo, můžete si kalendář zakoupit za 200 Kč a to zde.

Uděláte tím radost nejen nám, ale všem, kteří se nad kalendářem pachtili a také již zmiňované mamince Nadje, která je pod patronátem nadace Šťastná hvězda, se kterou jsme navázaly spolupráci. A víte komu ještě uděláte radost? Přeci sobě!

Reportáž o kalendáři k vidění na TV Prima od 3, 28 min do 5, 33 min zde

Jak se fotilo:

14369886_1446392778720940_884411232356364504_n _mg_3743a 14355724_1446392772054274_6799080087773434718_n _mg_5923a _mg_3417a _mg_3203a

Co z toho např. vzniklo:

image001psi image001andrea image004 adela

Na kalendáři se podíleli a všem patří velké poděkování:

Spolupracovníci:

Petra Málková – grafička, Martin Gruntorád – stylista, Rini Leman, Adéla Vopavová – maskérky.

V rolích modelek:

Jana Hozová, Martina Jandová, Petra Řehořková, Adéla Gondíková, Martina Richtrová, Kateřina Moťovská, Simona Votyová, Andrea Ježková, Romana Šafránková, Rini Leman, Alice Koniakovská, Andrea Vrkočová.

Firmy:

Ateliér Jana Hozová, Hyla s.r.o., Expres myčka, Petra clinic, autodoprava Romado, Rebeldog, Alza, auto Mika, Marmeládovna Šafránka, opravy vozů Vrkoč, Ráj deštníků, Oresi, Fuji a nadační fond Šťastná hvězda.

 

Autor článku: Simona Votyová

Fotografie: Jana Hozová